افراد چاق

افراد چاق

افراد چاق


بسیاری از افراد چاق هستند در صورتی که نمی دانند از لحاظ فیزیولوژیکی چه موقع گرسنه هستند و در عوض طبق انواع علائم درونی مثل احساس ناراحتی ، احساس مسئولیت ، افسردگی یا تنش می خورند. این کلید ها و علائم کلاً روانشناسانه هستند ، نه فیزیولوژیکی . اشتها به غذا از معده و شکم نشات نمی گیرد ، بلکه از مغز و ذهن شما سرچشمه می گیرد.

اجازه دهید به نشانه های بیرونی بپردازیم ، آن ها محرک هایی هستند که در محیط وجود دارند و عمل می کنند و بطور قدرتمندی اشتهای شما را به خوردن تحریک می کنند. چه از لحاظ فیزیکی گرسنه باشید و چه نباشید . همان طور که گفتم اگر اضافه وزن دارید نمی توانید به نشانه های بیولوژیکی درونی پاسخ دهید.

از لحاظ عقلی نمی دانید که چه زمانی از لحاظ فیزیولوژیکی گرسنه هستید . اما در عوض تمایل زیادی به خوردن دارید تا به علائم بیرونی واکنش نشان داده باشید. نمونه هایی از علائم بیرونی شامل موارد زیر می شود :

شکل و تزئینات غذا

برنامه زمانی ( طبق ساعت غذا می خورید . )

دستگاه های فروش خوراکی

بوی غذا

طعم غذا ( شیرینی یا شوری غذا ، به طور خاصی دارای تاثیرات اعتیاد آور است . )

تماشای تلوزیون

مکان های خاصی در منزل شما

فضای داخل اتومبیل شما

دفتر کار شما

نحوه ی رفت و آمد به محل کار

رستوران ها

تماشای مردمی که در حال خوردن هستند

تعارف کردن غذا

تعطیلات

میهمانی ها

تبلیغات مواد غذایی

دستور غذاهای مجلات یا کتاب های آشپزی

گاهی اوقات این نشانه ها آن قدر پر رنگ می شوند که شما را کاملاً خلع سلاح می کنند . پس فوراً به فکر غذا می افتید و می خواهید شروع به خوردن کنید . هر بار که در مورد غذا فکر می کنید بدن شما در سطح فیزیولوژیکی واکنش نشان می دهد و اشتها و نیاز شما را برای خوردن شدت می بخشد.

پیشنهاد ما برای افراد چاق استفاده از چای لاغری به صورت منظم و مرتب می باشد از این رو چای لاغری می تواند مانند یک ورزش سخت بر چربی های انباشته شده بدن تاثیر بگذارد . سعی کنید نیم ساعت بعد از هر وعده غذایی از چای لاغری استفاده نمایید .